Warsztaty “Przeciwdziałanie mobbingowi jako element zarządzania firmą”

Granica między zarządzaniem a mobbingiem bywa bardzo cienka.

Uważamy, że najczęstszą przyczyną mobbingu są błędy w zarządzaniu. Dlaczego? Ponieważ nie mając odpowiednich, konstruktywnych narzędzi, managerowie sięgają po rozwiązania przemocowe, sądząc, że uzyskają tym oczekiwany efekt.

Zdarza się, że granica między zarządzaniem a mobbingiem jest bardzo cienka. Bywa też, że przełożeni nie do końca mają świadomość czym dokładnie jest mobbing. W trakcie warsztatów dbamy o przekazanie wiedzy na temat tego zjawiska, a także dyskryminacji i molestowania seksualnego. Zakładamy, że warto by tej wiedzy towarzyszyło pogłębianie kompetencji pracowników oraz kadry zarządzającej w kierunku budowania dobrych relacji, umiejętności komunikacyjnych, oraz rozszerzenia wiedzy na temat interwencji managerskich. Dzięki temu pracownicy lepiej zrozumieją zakres działań przełożonych, a przełożeni uzyskają wiedzę na temat granicy, która przebiega między interwencją managerską a mobbingiem.

Jednak o tym, co ostatecznie znajdzie się w zakresie warsztatów dla Państwa organizacji decydujemy w trakcie rozmowy i program konstruujemy zgodnie z Państwa oczekiwaniami i potrzebami.

Z naszej strony ZAWSZE gwarantujemy liczne przykłady z życia wzięte oraz pobudzanie do ciekawych dyskusji. Mówimy przejrzystym językiem, przygotowujemy ciekawe ćwiczenia.

Skontaktuj się z nami i umów na spotkanie, byśmy mogli przygotować ofertę dla Twojej organizacji.